متولیان آقا علی عباس خالدآباد

خادمین آستان مقدس امام زادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع)

متولیان آقا علی عباس خالدآباد

خادمین آستان مقدس امام زادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع)

متولیان آقا علی عباس خالدآباد

السلام علیک یا آقا علی عباس
السلام علیک یا سید محمد
متولیان از قدیمی ترین ساکنین شهر خالدآباد و از بزرگترین طوایف این شهر میباشند. سعیدی ها و عابدی ها را متولیان گویند که منتسب به سعید و عابد میباشند . بر خلاف نظر عده ای از مردم که گمان میکنند سعید و عابد از خادمینی بوده اند که همراه آمام زادگان از مدینه به خالدآباد آمده اند این دو بزرگوار از ساکنین این دیار بوده اند و در زمان امام حسن عسگری تولیت آستان به ایشان تفویض گردیده است و خوانندگان محترم واقفند که تفاوت هست بین تولیت و خدامی هرچند متولیان خود را همیشه خادم آستان دانسته اند و به این امر افتخار هم میکنند اما رتق و فتق امور آستان از دیر باز با این خانواده بوده و تا این اواخر هم همین گونه بود.در دیگر بقاع متبرکه حتی بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام تولیت با متولیان قدیم میباشد همچنان که خانواده ی واعظ طبسی تولیت بارگاه امام هشتم را بر عهده دارند و کسی متعرضشان نمی شود.َ
تولیت آستان مطهر از گذشته بسیار دور تا این اواخر با متولیان بود اما امروز فقط میتوانند امواتشان را در گورستان صحن آن هم با پرداخت بهایی سنگین دفن نمایند .
چنانچه به دنبال مطلب خاصی در این وب می گردید کافیست در قسمت کادر جستجو مطلب را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید .

آخرین نظرات
  • ۱۵ ارديبهشت ۹۵، ۲۱:۰۰ - Sina saeedi
    ممنون

۴ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

۲۹
خرداد

بسیجیان پایگاه میثم خالدآباد امروز در نماز جمعه ی بادرود شرکت کردند . حلقه های صالحین این پایگاه ها در حسینیه ی مرکز شهر بادرود جلسات خود را برگزار و سپس در نماز شرکت کردند.


۲۵
خرداد

تیم فوتسال پایگاه میثم به همراه پایگاه ذوالفقار خالدآباد در مسابقات فوتسال جام رمضان بادرود شرکت کرد . این تیم در اولین دیدار خود با تیم فوتسال اریسمان با نتیجه ی 2 بر 1 برنده ی میدان بود .

۲۵
خرداد

تیم والیبال بسیج خالدآباد در مسابقات والیبال جام شهدای هسته ای نطنز شرکت کرده است و حضوری پر رنگ دارد .


۲۱
خرداد

جلسه ی صالحین شهید زارع مقطع متوسطه ی اول با مربیگری آقای میلاد محمودی در پایگاه میثم برگزار گردید .