متولیان آقا علی عباس خالدآباد

خادمین آستان مقدس امام زادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع)

متولیان آقا علی عباس خالدآباد

خادمین آستان مقدس امام زادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع)

متولیان آقا علی عباس خالدآباد

السلام علیک یا آقا علی عباس
السلام علیک یا سید محمد
متولیان از قدیمی ترین ساکنین شهر خالدآباد و از بزرگترین طوایف این شهر میباشند. سعیدی ها و عابدی ها را متولیان گویند که منتسب به سعید و عابد میباشند . بر خلاف نظر عده ای از مردم که گمان میکنند سعید و عابد از خادمینی بوده اند که همراه آمام زادگان از مدینه به خالدآباد آمده اند این دو بزرگوار از ساکنین این دیار بوده اند و در زمان امام حسن عسگری تولیت آستان به ایشان تفویض گردیده است و خوانندگان محترم واقفند که تفاوت هست بین تولیت و خدامی هرچند متولیان خود را همیشه خادم آستان دانسته اند و به این امر افتخار هم میکنند اما رتق و فتق امور آستان از دیر باز با این خانواده بوده و تا این اواخر هم همین گونه بود.در دیگر بقاع متبرکه حتی بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام تولیت با متولیان قدیم میباشد همچنان که خانواده ی واعظ طبسی تولیت بارگاه امام هشتم را بر عهده دارند و کسی متعرضشان نمی شود.َ
تولیت آستان مطهر از گذشته بسیار دور تا این اواخر با متولیان بود اما امروز فقط میتوانند امواتشان را در گورستان صحن آن هم با پرداخت بهایی سنگین دفن نمایند .
چنانچه به دنبال مطلب خاصی در این وب می گردید کافیست در قسمت کادر جستجو مطلب را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید .

آخرین نظرات
  • ۱۵ ارديبهشت ۹۵، ۲۱:۰۰ - Sina saeedi
    ممنون

۷ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

۲۰
آذر

جلسه ی هفتگی شورای پایگاه میثم تشکیل گردید

۱۷
آذر

سه شنبه شب مورخه ی 16/9/1395 جلسه ی بد ورود یاران برای آموزش بسیجیانی که به تازگی به جرگه ی بسیج پیوسته اند برگزار شد . در این جلسه آقای امیر حسین جمال طریقه ی باز و بست اسلحه و کار با آن را به بسیجیان آموزش داد .


۱۷
آذر

در روز دوشنبه مورخه ی 9/15 حلقه ی صالحین شهید کریمیان تشکیل جلسه داد . در این جلسه آقای هادی محمودی مربی حلقه ضمن خوش آمد گویی به بسیجیان و طرح مسائل روز به آموزش روخوانی قران پرداخت .۱۴
آذر

امروز جلسه ی  حلقه ی  صالحین شهید زارع ویژه ی دانش  آموزان مقطع ابتدایی به مربیگری آقای میلاد محمودی در پایگاه  میثم خالدآباد برگزار گردید.

دریافت

۰۶
آذر

جمعه شب مورخه ی 5/9/1395 در مرکز فاطمیه ی شهر خالدآباد به همت پایگاه میثم نشست نهضت روشنگری با سخنرانی حجه الاسلام شیخ حسین عابدی برگزار گردید . حجه الاسلام عابدی در این جلسه پیرامون انقلابی گری , حفظ روحیه ی استکبار ستیزی و لزوم تبعیت از فرامین رهبری سخن گفتند و در پایان مداح اهلبیت آقای حسین عابدی دقایقی مداحی کردند و مستمعین را به فیض رساندند .۰۵
آذر

روز پنج شنبه مورخه ی 4/9/1395 فرمانده ی پایگاه میثم به همراه بسیجیان این پایگاه در معیت شورای شهر , شهردار و نماینده ی حوزه ی سیدالشهدای بخش امام زاده قبور مطهر شهدای شهر خالدآباد را با گلاب شستند و با شاخه های گل گلباران کردند .

۰۲
آذر

دوشنبه شب مورخه ی 1/9/1395 راس ساعت 21 یادواره ی شهدای مدافع حرم با همکاری حوزه ی مقاومت بسیج سیدالشهدای بخش امام زاده , پایگاه های بسیج , شورای اسلامی و شهرداری خالدآباد در مرکز فاطمیه برگزار گردید . در این مراسم مسئولین محترم شهرستان نطنز و بخش امام زاده و آحاد مردم خالدآباد حضور داشتند و مقام شامخ شهدای مدافع حرم پاس داشته شد . مصطفی یادگاری رزمنده ی مدافع حرم که به مدت شش ماه اسیر دست داعش بوده است سخنران این مراسم بود .