متولیان آقا علی عباس خالدآباد

خادمین آستان مقدس امام زادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع)

متولیان آقا علی عباس خالدآباد

خادمین آستان مقدس امام زادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع)

متولیان آقا علی عباس خالدآباد

السلام علیک یا آقا علی عباس
السلام علیک یا سید محمد
متولیان از قدیمی ترین ساکنین شهر خالدآباد و از بزرگترین طوایف این شهر میباشند. سعیدی ها و عابدی ها را متولیان گویند که منتسب به سعید و عابد میباشند . بر خلاف نظر عده ای از مردم که گمان میکنند سعید و عابد از خادمینی بوده اند که همراه آمام زادگان از مدینه به خالدآباد آمده اند این دو بزرگوار از ساکنین این دیار بوده اند و در زمان امام حسن عسگری تولیت آستان به ایشان تفویض گردیده است و خوانندگان محترم واقفند که تفاوت هست بین تولیت و خدامی هرچند متولیان خود را همیشه خادم آستان دانسته اند و به این امر افتخار هم میکنند اما رتق و فتق امور آستان از دیر باز با این خانواده بوده و تا این اواخر هم همین گونه بود.در دیگر بقاع متبرکه حتی بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام تولیت با متولیان قدیم میباشد همچنان که خانواده ی واعظ طبسی تولیت بارگاه امام هشتم را بر عهده دارند و کسی متعرضشان نمی شود.َ
تولیت آستان مطهر از گذشته بسیار دور تا این اواخر با متولیان بود اما امروز فقط میتوانند امواتشان را در گورستان صحن آن هم با پرداخت بهایی سنگین دفن نمایند .
چنانچه به دنبال مطلب خاصی در این وب می گردید کافیست در قسمت کادر جستجو مطلب را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید .

آخرین نظرات
  • ۱۵ ارديبهشت ۹۵، ۲۱:۰۰ - Sina saeedi
    ممنون

۲ مطلب در تیر ۱۳۹۰ ثبت شده است

۲۰
تیر

مطلع گردیدیم سرکارخانم زهرا سعیدی زاده متولی فرزند نصرت اله که در آموزش و پرورش نطنز مشغول خدمت می باشند به عنوان معلم نمونه این منطقه معرفی گردیده اند . ضمن عرض تبریک این توفیق برای این بانوی محترمه کسب عناوین بالاتر را برایشان آرزومندیم.

۰۷
تیر
تا برگزاری کنکور امسال چند روزی بیشتر نمانده متولیان هم مثل همه ی آنهایی که دانش آموز کنکوری دارند منتظر برگزاری این امتحان بزرگ هستند.کنکوری های متولی ساکن پایتخت را نمی شناسم خودشان در قسمت نظر بدهید اسامیشان را بگذارند اما متولیان کنکوری ساکن خالدابادبه شرح ذیل میباشند.

1- آقای ستار سعیدی مهر فرزند علی 2- خانم بنفشه سعیدی زاده متولی فرزند حسین 3- خانم ریحانه عابد فرزند احمد 4- خانم مریم سعیدیان فرزند عباس

بی صبرانه منتظر موفقیت این عزیزان هستیم