متولیان آقا علی عباس خالدآباد

خادمین آستان مقدس امام زادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع)

متولیان آقا علی عباس خالدآباد

خادمین آستان مقدس امام زادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع)

متولیان آقا علی عباس خالدآباد

السلام علیک یا آقا علی عباس
السلام علیک یا سید محمد
متولیان از قدیمی ترین ساکنین شهر خالدآباد و از بزرگترین طوایف این شهر میباشند. سعیدی ها و عابدی ها را متولیان گویند که منتسب به سعید و عابد میباشند . بر خلاف نظر عده ای از مردم که گمان میکنند سعید و عابد از خادمینی بوده اند که همراه آمام زادگان از مدینه به خالدآباد آمده اند این دو بزرگوار از ساکنین این دیار بوده اند و در زمان امام حسن عسگری تولیت آستان به ایشان تفویض گردیده است و خوانندگان محترم واقفند که تفاوت هست بین تولیت و خدامی هرچند متولیان خود را همیشه خادم آستان دانسته اند و به این امر افتخار هم میکنند اما رتق و فتق امور آستان از دیر باز با این خانواده بوده و تا این اواخر هم همین گونه بود.در دیگر بقاع متبرکه حتی بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام تولیت با متولیان قدیم میباشد همچنان که خانواده ی واعظ طبسی تولیت بارگاه امام هشتم را بر عهده دارند و کسی متعرضشان نمی شود.َ
تولیت آستان مطهر از گذشته بسیار دور تا این اواخر با متولیان بود اما امروز فقط میتوانند امواتشان را در گورستان صحن آن هم با پرداخت بهایی سنگین دفن نمایند .
چنانچه به دنبال مطلب خاصی در این وب می گردید کافیست در قسمت کادر جستجو مطلب را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید .

آخرین نظرات
 • ۱۵ ارديبهشت ۹۵، ۲۱:۰۰ - Sina saeedi
  ممنون

۵ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

۲۹
فروردين

ترحیم .

مرحوم محمد عربی

اللهم اجعل محیای محیا محمد (ص) و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد
مهربان ترین خورشید زندگیمان ، غروب ابدی نمود و دل های ما را لبریز از غم و اندوه کرد . اگر چه ما هم بسان شما به « بازگشت همه به سوی اوست » ایمان قلبی داریم اما پرواز روح لطیف و پر مهر مرغ بهشتی سرایمان غمی بر دلمان نهاد که بعد از لطف الهی ، حضور سبز شما تسلای دل داغدارمان گشت و ما را به طلوع روزی دیگر امیدوار ساخت برادران و خواهران گرامی: بدینوسیله و به مصداق کلام شریف « من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق » با زبانی ناتوان از اینکه ما را مرهون لطف خویش قرار داده و با تشریف فرمایی خود در مجالس تشییع ، تدفین ، ختم ، هفت و چهلم مرحوم مغفور شادروان : حاج محمد عربی و یا با اهداء گل ، تفت ، پلاکارد ، فکس ، تلفن و …… موجبات تسلای خاطر بازماندگان داغدار و شادی روح آن مرحوم را فراهم نموده اید تشکر و قدردانی نموده و از درگاه الهی استعانت می طلبیم تا به ما توان جبران لطف و محبتهای شما را در مراسم شادیتان عنایت فرماید .
خانواده داغدار و عزادار عربی و فروتن

ترحیم

آقا-علی-عباس1

۲۹
فروردين

سرکار خانم پوپک خواجه امیری خالدی از چهره های هنری شهر خالدآباد می باشند که در رشته ی عکاسی فعالیت دارند آثار خانم خواجه امیری که از خاندان هنرمند و فرهیخته ی خواجه امیری خالدی وارد دنیای هنر شده اند در سایت دویچه وله ی آلمان با نام ایشان منتشر شده است

پوپک خواجه امیری (1)

پوپک خواجه امیری (2)

پوپک خواجه امیری (3)

پوپک خواجه امیری (4)

پوپک خواجه امیری (5)

پوپک خواجه امیری (6)

پوپک خواجه امیری (7)

پوپک خواجه امیری (8)

پوپک خواجه امیری (9)

پوپک خواجه امیری (10) پوپک خواجه امیری (11)

پوپک خواجه امیری (12)

پوپک خواجه امیری (13)

پوپک خواجه امیری (14)

پوپک خواجه امیری (15)

۲۹
فروردين

پایگاه میثم - میثاق با رهبری (2)

راس ساعت 21 جمعه شب مورخه ی 27/1/1395 جلسه ای در پایگاه میثم خالدآباد برگزار گردید . این جلسه به منظور هماهنگی برگزاری مراسم میثاق خالدآبادی ها با مقام معظم رهبری تشکیل شد . روز پنج شنبه ی آتی مراسمی در شهر خالدآباد جهت سلامتی و عزت علمای اسلام خصوصا مقام عظمای رهبری و تجدید میثاق مردم ولایتمدار خالدآباد با آرمان های انقلاب و مقام عظمای ولایت و میلاد خجسته و فرخنده ی امیر المومنین علی علیه السلام در میدان انقلاب برگزار خواهد شد . سین برنامه های این مراسم که انشااله تمامی بسیجیان و ولایتمداران بخش امام زاده در آن شرکت خواهند کرد به شرح ذیل اعلام گردید :

سخنرانی یکی از سخنرانان کشوری

مولودی خوانی

قربانی کردن شتر

پخش کلیپ های صوتی

دایر کردن اییستگاه صلواتی

بدینوسیله از عموم مردم بخش امام زاده دعوت می شود در این مراسم شرکت فرمایند.

پایگاه میثم - میثاق با رهبری (1)

۱۷
فروردين

مجیددادرس خالدی ٣٣ساله فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و وکیل پایه یک دادگستری می باشد . ایشان ٧سال سابقه کار دارند و در حال حاضر مدیر موسسه حقوقی هستند .

زین پس اخبار بیشتری از فعالیت های این فرهیخته ی خالدآبادی در این رسانه منعکس خواهد شد و از ایشان فعالیت های عام المنفعه ای را در شهر خواهیم دید .

۰۱
فروردين


 آغاز سال جدید را به تمام همشهریان تبریک عرض می نماییم